воскресенье, 11 марта 2012 г.

Ma memoire.....

        Певно, як ВЕЛИКИЙ та РОМАНТИЧНИЙ подарунок усім жінкам.... 8 березня цього року наше телебачення показало аж 3 серії Гаррі Потера )))) й... дивна річ... я згадала певний етап життя котрий повторювався років 3-4...  й тривав щоліта по 2-3 місяці - літні археологічні стажування у Франції ....  


 Щоразу, як тільки показували величезні обідні столи в чаклунській школі...перед очима поставала схожа  картина ... За великими довгими столами збирались снідати, обідати та ВЕЧЕРЯТИ усі стажисти ))) ... Запитаєте чому така увага до вечерь? Хвилинку, зараз поясню :)))
       Сніданки усі були класично французькі... молоко, кава, джем, масло, багети, чай... Обіди, теж класичні...  тут я вперше побачила салат з макаронів ))) й освідомила, що САЛАТОМ можна назвати практично будь-яку мішанину ))) чого завгодно )))) А ще, непомітна відсутність майонезу та сметани, при заправках оливковою олією та !!! ГІНЧИЧНИМИ соусами :)  починала бути помітною вже вдома))) коли певний час не могла зрозуміти.. чого ж це мені не вистачає )))
        А от вечері !!! Вечері готували почергово усі... вірніше, усі хто приїзжав на стажування обов*язково попадав на чергування на кухні ))) + миття усіх господарських закамарків... (тож й свинствували усі завчасу знаючи, що й їм тре буде усе мити :)... Про ЧЕРГУВАННЯ кожен знав десь за тиждень, щоб скласти меню й напередодні замовити продукти для вечері ))) тож щодня вечеря іншої національної кухні ))) й цікаво й наче змагання, й подумати є над чим )))) ... ооо СПОГАДИ :) .................................... та я про СТАЖУВАННЯ !!!
     Гарний був час - МОЛОДІСТЬ (хоча й зараз не старість... та вже не так усе божевільно :)


         А ОСЬ Й НАШ СТІЛ !!! Що правда, у робочий, а не обідній час ))) У величезних СИТАХ безліч підписаних та пронумерованих камінців та кісточок ))) (зазвичай траринячих... оскільки людські рештки - це великий успіх + банкет ))) 

              Вчимо КІСТОЧКИ )))) на муляжах й не тільки )))


... ЗАГАЛЬНИЙ ЗБІР.... хтось іхав додому.. а це - прощальне фото :)


оооо.. А це ми з Терезою (Іспанія).. мій перший особистий стажист )))

              НАША ГРУПА ))) а ось квадрат який у нас був, вже й не згадаю :( ... та в аналах історії й зошитах, що ведуться для кожного квадрату... ми зможемо себе знайти )) треба лишень повернутись в Таутавель  :)

           Так миють не лишень золото в американських фільмах про дикий захід ))) а й  артефакти викопані "вчора" на своєму квадраті )))

         Дівчата в обідню спеку займаються ТРІ )))) це з французької ПЕРЕБИРАННЯ або ж СОРТУВАННЯ ... камінці до камінців.. зубки до зубів))) кісточки до кісточок.. й так у кожному квадраті по 2 сита різної зернистості .... 

             Робоча атмосфера.... щоденне лазіння по риштуванням )) гарна фізкультура :)

       На сьогоді напевно УСЕ... та якщо дістану чи знайду та засканую нгові фотографії.. обовязково повернусь до ЦІЄЇ сторінки особистої історії....  

детальніше тут http://www.tautavel.com/
й ось тут  De Lumley, 1975, Cultural evolution in France in its palaeoecological setting during the middle Pleistocene, in After the Australopithecines, Butzer, KW and Isaac, G Ll. (eds) 745—808. The Hague:Mouton, qtd in Scarre, 2005 ))) ....

Комментариев нет:

Отправить комментарий